Termofor z gorczycą

Poduszka - termofor z wypełnieniem z gorczycy

            To nie przypadek, że gorczycy przypisuje się magiczne działanie. Te ziarna w medycynie naturalnej uchodziły za cenny składnik mikstur leczniczych, a ususzone, po ogrzaniu temperaturą ciała, wydzielają korzystne promieniowanie bioenergoterapeutyczne.
            I właśnie dlatego, doskonale nadają się jako wypełniacze do akcesoriów związanych ze snem i codziennym funkcjonowaniem. Naturalne produkty są po prostu zdrowe, a poduszki wypełnione ziarnami pozwalają na komfortowy wypoczynek.
            Właściwości tej niezwykłej rośliny znane były już w starożytnym Rzymie i Grecji, gdzie traktowana była jako cudowny afrodyzjak, lek na kłopoty z trawieniem, a także środek łagodzący stany zapalne oskrzeli i bóle reumatyczne.
            Gorczyca z powodzeniem jest stosowana w różnych formach – do jedzenia, w postaci maści, a po ususzeniu jako wypełnienie produktów użytkowych.

Gorczyca biała:

 • działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie
 • usuwa zmęczenie, poprawia samopoczucie, likwiduje bezsenność
 • reguluje pracę układu nerwowego (wycisza)
 • poprawia przemianę materii (reguluje wagę ciała), poprawia krążenie
 • zwiększa wyniki rehabilitacji i normalizuje napięcie mięśniowe, dzięki czemu ma szerokie zastosowanie w leczeniu niedowładów,
 • pomaga w przypadku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa (dyskopatia), czy powikłań neurologicznych.
 • zmniejsza wrażliwość na zmianę warunków biometeorologicznych.
 • posiada właściwości przeciwbólowe: leczenie gorczycą stosowane jest głównie przy bólach reumatycznych i zwyrodnieniowych, przy różnego rodzaju stanach zapalnych układu kostno-stawowego, przy nerwobólach i bólach głowy innego pochodzenia, oraz bolesnych miesiączkach.
 • przeciwdziała szkodliwemu promieniowaniu żył i cieków wodnych (zapobiega negatywnemu wpływowi niewłaściwie umieszczonych budynków mieszkalnych)
 • stosowanie wyrobów gorczycowych powoduje wzrost odporności ogólnej organizmu, rzadsze występowanie infekcji dróg oddechowych, schorzeń alergicznych i szybsze cofanie się zmian chorobowych, zwłaszcza schorzeń ortopedycznych.

            Stosując wyroby gorczycowe (na miejsca chorobowe lub śpiąc na materacu wypełnionym gorczycą), człowiek, w sposób naturalny, biologicznie regulowany, jest optymalnie zasilany bioenergią. Nieustające pozytywne promieniowanie, uzupełnianie i transformacja energii usprawnia własne, obronne, samoleczące mechanizmy, doprowadzając organizm do stanu równowagi, a wzmacniając układ immunologiczny zapobiega dalszym zachorowaniom.

Sposób użycia:

 1. Podgrzewanie:
   Rozgrzej piekarnik do 150°C, włóż poduszkę do czystego, żaroodpornego naczynia,
  a następnie do rozgrzanego piekarnika na 15/20 minut.
  UWAGA! Nie przegrzewaj swojej poduszki na wyższych temperaturach, aby przyspieszyć jej rozgrzanie. Może spowodować to szybką utratę zdrowotnych właściwości ziaren.
 2. Podgrzanie poduszki na grzejniku – połóż poduszkę na czystym grzejniku.
  W zależności od temperatury grzejnika, zdejmij ją w momencie, gdy temperatura będzie już odpowiednia dla Ciebie.
 3.  Poduszkę możesz rozgrzać także na słońcu. To tak naprawdę będzie najbardziej naturalnym i kojącym ciepłem, więc jeśli będzie taka okazja, zachęcamy do wyboru tego typu podgrzania.

Schładzanie:
Włóż poduszkę do czystego naczynia lub torebki foliowej, w celu uniknięcia zamoczenia i pozostaw w lodówce na około 1h. Po tym czasie jej temperatura pozwoli na ukojenie bólu wywołanego stłuczeniem czy zwichnięciem.

Skład:
Wypełnienie – 100% ziarna gorczycy
Powłoczka – 100% len       

                   Życzymy zdrowia i zadowolenia z użytkowania naszego produktu 🙂

Zespół HeavenHome

All Rights Reserved